Naše společnostAmafilter s.r.o.

Tradiční výrobce, společnost Amafilter se připojila do úspěšného týmu Filtration Group s.r.o. Spolu s ní vstupuje i nástupnická společnost MAHLE Industrial filtration s.r.o. Skupina Filtration Group se tak řadí mezi čelní společnosti v segmentu průmyslové filtrace.

Ve skupině Filtration Group naleznete filtrační technologie a zařízení pro filtraci kapalin i plynů, separaci olejové mlhy, či ropných produktů z vody. Dokážeme optimalizovat filtrační procesy v potravinářství, chemickém průmyslu, nebo ve strojírenství. Vzhledem k širokému portfoliu produktů vyráběnými v závodech Filtration Group dokážeme ve vybraných průmyslových odvětvích dodat téměř veškeré filtrační technologie včetně nezbytných náplní a spotřebního materiálu.

 

Naše výrobní závody naleznete na pěti kontinentech, ale náš tým odborníků, kteří Vám pomohou s řešením filtračních úkolů je Vám vždy k dispozici

Náš příběhHistorie společnosti

1930s

Založení Amafilter Alkmaar

v 30. letech pan L. Benjamins založil společnost v Nizozemí, která prodávala filtrační spotřební materiál a součásti. Po druhé světové válce pan Benjamins a jeho syn začali importovat a později vyrábět “Niagarafilters” pod názvem Amsterdamse Machine-en Apparatenfabriek (Amafilter). Jejich hlavním trhem jsou vertikální tlakové listy pro potravinářský průmysl a pro vývoz.

Vzhledem k rychlému růstu se AMA přestěhoval z Amsterdamu do Alkmaaru. Nové umístění v Alkmaaru bylo několikrát rozšířeno, aby se zvýšila produkce. V těchto letech byly vyvinuty a vyráběny různé typy filtrů a do jejich nabídek byly přidány mnohé filtrační produkty.

Prodej spotřebního zboží získal důležitou součást společnosti. V roce 1978 řídila společnost Amafilter svou vizi se zaměřením na filtraci. Vnuk zakladatele Amafilter získal kontrolu, pan. Paul Benjamins, a stal se jeho ředitelem.

1991

Založení společnosti v ČR: Amafilter spol. s.r.o.

Naše společnost byla založena v roce 1991, jako dceřinná společnost firmy Amafilter Alkmaar (NL)
Prvním sídlem společnosti byly Marčovice, později firma přesídlila do Strakonic.
2004

Vznik Amafilter Group

Sloučení firmy Amafilter a LFC Lochem byl položen základ společnosti Amafilter Group,
2008

MAHLE FILTRATION Systems

Společnost Amafilter group se stala součástí filtrační divize firmy MAHLE a pod názvem Mahle Industrial filtration s.r.o. později MAHLE Filter Systems s.r.o. rozšířila svoje aktivity především ve strojírenství. Portfolio filtračních zařízení bylo významně zvětšeno např. o filtry na chladící emulze, hydraulické systémy a filtry na vzdušniny.
2016

Spojení s FILTRATION GROUP

V roce 2016 společnost Filtration Group dokončila akvizici průmyslové filtrační činnosti firmy MAHLE GmbH, která dodává průmyslovou filtraci, filtrační proces, hydrauliku a separátory a filtry na vzdušniny.

Tato akvizice dává zákazníkům větší volbu a flexibilitu v tom, jak využívají filtraci k tomu, aby jejich prostředí bylo čistější, bezpečnější a produktivnější.

náš týmKONTAKTY

Ing. Miroslav Šafránek

jednatel společnosti

miroslav.safranek@filtrationgroup.com

+420 606 645 564

Hanka Pavlíčková

Zákaznická podpora

hanka.pavlickova@filtrationgroup.com

+420 606 340 641

Ing. Jana Opatrná

Účetnictví

jana.opatrna@filtrationgroup.com

+420 721 586 361

Ing. Vladimír Šedivý

technický specialista Česko

vladimir.sedivy@filtrationgroup.com

+420 724 259 035

Ing. Aleš Dufka

Procesní a technický specialista Česko

ales.dufka@filtrationgroup.com

+420 602 357 511

Mgr. Dalibor Košťál

technický specialista Česko

dalibor.kostal@filtrationgroup.com

+420 721 557 511

Bc. Jan Šedivý

technický specialista Česko

jan.sedivy@filtrationgroup.com

+420 723 845 122

Ing. Peter Kamrada

Procesní a technický specialista - Slovensko

peter.kamrada@filtrationgroup.com

+421 905 619 133

Ing. Bohumil Woldřich

Procesní a technický specialista - Export

bohumil.woldrich@filtrationgroup.com

+420 383 373 757