Filtry olejů a různých emulzí

Životnost a spolehlivost hydraulických systémů závisí především na udržované čistotě provozní náplně – hydraulického oleje. Proto je nutné používat filtry k zamezení vniku nečistot do systému (např. nalévací otvory s filtrem, dýchací filtry zamezující kontaminaci okruhu nečistotami z ovzduší) a účinně odstraňovat nečistoty, které se do systému dostávají např mechanickým opotřebením pohyblivých dílů, či korozí – např sací filtry, tlakové filtry, či filtry na zpětné větvi hydraulického okruhu.

Ilustrativní video

 

 

popis funkčnosti

Pro kontinuální filtraci chladících emulzí jsou s oblibou využívány dvojité – přepínatelné filtry. Při dosažení maximální dovolené tlakové ztráty, která signalizuje zanesený filtrační element přepne obsluha filtraci na tzv. čistou větev a získá tak dostatek času k vyčištění/výměně zaneseného filtračního elementu. Vyšším stupněm kontinuální filtrace je použití automatického filtru, který je zcela bezobslužný.

Pro filtraci chladících kapalin a emulzí pro obráběcí operace, např soustružení, frézování, broušení či honování jsou určena speciální filtrační rouna.

Zobrazuji všech 7 výsledků

Show sidebar