Osvědčená filtrační řešení v rafineriích a petrochemii

FILTRACE V PETROCHEMII

Maximalizujte odstraňování kontaminantů, minimalizujte prostoje údržby a prodlužujte životnost zařízení pomocí filtračních řešení nastavených dle Vašich individuálních potřeb.

Naše vysoce výkonná filtrační technologie prokazatelně zvyšují spolehlivost, efektivitu a ziskovost pro rafinérské a petrochemické aplikace po celém světě

Naše filtrační zařízení zahrnují:

Tělesa filtrů:

Využijte výhod olejových a plynových filtrů, které vynikají  v kvalitě, spolehlivosti a trvanlivosti.

 

Filtrační vložky:

Nechte naše odborníky, aby vám pomohli vybrat správný filtr pro vaše konkrétní aplikace, kontaminanty a provozní požadavky.

Výhody řešení pro filtraci systémů Jonell Systems a Facet

Maximalizujte účinnost a výkon rafinace

Kapaliny, které neobsahují kontaminanty, pomohou dosáhnout účinnějších reakcí pro kvalitnější konečný produkt a minimální odpad z produktu. Pokročilá filtrační řešení společnosti Jonell Systems jsou navržena tak, aby maximalizovala odstraňování nečistot pro skutečně efektivní provoz. Odstraňují nečistoty ze vstupních i a cirkulovaných procesních kapalin, aby se zlepšila účinnost rafinace.

Zvyšte spolehlivost operací

Filtrační systém navržený na míru může výrazně ovlivnit spolehlivost provozu. Naše pokročilá filtrační zařízení jsou navržena tak, aby vyhovovala i těm nejnáročnějším petrochemickým aplikacím a zároveň snížila frekvenci nutné údržby filtrů. Výsledkem je lepší stabilita  a spolehlivost operací s nižšími provozními náklady. Filtrační prvky jsou k dispozici v široké škále materiálů včetně: polyesteru, polypropylenu, bavlny, nylonu, Teflonu®, Nomexu®, kovů, skleneného mikrovlákna, celulózy vázané pryskyřicí a dalších materiálů.

Prodlužte životnost strojního vybavení

Ať už při alkylaci, filtraci surovin, louhování nebo jiných rafinačních procesech, mohou kontaminanty způsobovat dlouhodobé poškození zařízení s drahými následky. Naše filtrační zařízení jsou navržena tak, aby maximalizovala zachytávání kontaminantů, aby se snížilo riziko selhání zařízení a nakonec prodloužila životnost zařízení. Zabraňují kontaminantům v poškození zařízení dále po proudu a eliminují náklady na neplánovanou údržbu a provozní prostoje.

 • Ochrana kompresoru – odstraněním kondenzovanýchi uhlovodíků, vody a pevných látek zabráníte snižování viskozity mazacího oleje a poškozením pístů v důsledku zvýšeného tření.
 • Ochrana sušičky molekulového síta – Prodlužte dobu cyklu mezi regenerací sušičky molekulárního síta a prodloužte tím i životnost lože.
 • Filtrace plynu – Chraňte hořáky a spalovací komory před kapalinami a pevnými látkami, které způsobují znečištění a ucpání. Hořáky s nízkým výsledným obsahem NOx jsou velmi citlivé na nečistoty.
 • Odvodnění kondenzátu – Zajistěte kondenzát uhlovodíků s nízkým obsahem vody, abyste zabránili problémům s korozí v potrubích a zabránili sníážení kvality výsledných produktů.

APLIKACE a UŽITÍ

 • Ochrana katalyzátoru – Odstraňte vodu a pevné částice před deaktivací katalyzátorových loží a trysek plug-stream, které vedou ke snížení účinnosti reaktoru.
 •  Aminy a úprava zbytkového plynu – Kapalné uhlovodíky a částice z aminového systému mohou způsobit znečištění a pěnění.
 • Filtrace finálních produktů – Odstraňte znečištění, jako je rez, šupiny, pevné látky a suspendovaná voda, předejdete poškození vybavení a shoršení kvality výsledného produktu.
 • Ochrana glykolového okruhu – Zabraňte uhlovodíkům nebo aminových aerosolům a pevným nečistotám kontaminovat glykolový systém, neboť to může mít za následek pěnění, ztráty rozpouštědel a snížit kvalitu plynu.
 • Ochrana výrobního zařízení – Zabraňte vniknutí volné vody a pevných látek do frakcionační kolony, což může mít za následek korozi , usazování solí a pevných látek.
 • Úprava aminu – Vylepšete spolehlivost regenerátoru aminu odstraněním kapalných uhlovodíků a pevných látek.
 • Regenerace aminu a síry – Zabraňte aminu kontaminovat katalyzátor na jednotce pro regeneraci síry a zabraňte uhlovodíkům a ostatním chemikáliim způsobovat pěnění produktu v aminových reaktorech.

Další filtrační aplikace v petrochemii

 • Vstupní voda – ochrana kotlů a reaktoru
 • Filtrace vstupních surovin
 • Filtrace hydraulických a mazacích okruhů a odstranění vody
 • Filtrace procesní vody a předfiltrace nátoku do reaktoru
 • Filtrace odpadní vody

Úložiště paliv

Naši zákazníci, také označovaní jako úložiště paliv nebo terminály, spoléhají na naše inovativní filtrační řešení, aby vyřešili nejproblematičtější problémy s korozí. Spolupracujeme s týmy zařízení, které ukládají suroviny, jako je ropa, po celá desetiletí a chápeme křehký ekosystém potřebný k řádnému skladování chemikálií  a paliv. Kromě koroze mohou být požáry zasaženy také nádrže nebo skladiště používané pro skladování tekutých petrochemikálií před jejich odesláním konečným spotřebitelům a maloobchodním zařízením. Nezbytná je řádná ochrana se spolehlivými filtračními komponenty. Filtration Group je nejrychleji rostoucí filtrační organizace na světě. Naše týmy odborníků mají znalosti a zdroje, které vyhovují vašim potřebám.

DATASHEET

Catalytic Applications Data Sheet

Catalytic Applications Data Sheet

Delayed cooking

Hydrotreating

Isomerization Applications Data Sheet

Isomerization Applications Data Sheet

POUŽÍVANÉ PRODUKTY

Naše výrobky a služby jsou navrženy tak, aby umožňovaly výrobcům chemických látek tu nejvyšší kvalitu produktů. Odstranění všech kontaminantů je nezbytné, aby se zabránilo jakémukoliv nákladnému přepracování a zlepšení výtěžnosti produktu.

Svíčkové filtry – industrial

Tělesa filtrů model AFM jsou průmyslové pouzdra filtrů z nerezové oceli. Tento model je střední velikosti a vyhovují různým průtokům v závislosti na instalovaných elementech obvykle do 24 m3/h. Tělesa AFK jsou ekonomickým řešením pro všechny průmyslové filtrace kapaliny a plynu, dle které odpovídají PED 97/23 / EC, kategorii II/III. Typ AFK 72/136 je průmyslové pouzdro filtru pro vyšší průtoky (cca do 136 m3/h)z nerezové oceli. Tento model je v souladu s PED 97/23 / EC kategorie III event IV.

Rukávové Filtry (sáčkové filtry)

Pro velké množství filtračních aplikací jsou rukávové filtry jednoduché, snadno použitelné a úsporné. Filtration Group dodává širokou škálu filtračních rukávů (sáčků) a pouzder na filtry. Tělsesa filtrů AFB, AFH, AFN, AFZ jsou k dispozici pro filtrační sáčky velikosti 1 (průměr 178, délka 432 mm) a velikosti 2 (průměr 178 m, délka 787 mm) a jsou vyrobeny z nerezové oceli ais 316 event AISI 304.

ProGuard Filter

Proguard filtr je automatický filtr se zpětným proplachem filtračních elementů. Uplatnění nalézá především v petrochemickém průmyslu při filtraci ropy, či při odstraNění katalyzátorů v refineriích

Košové filtry a automatické filtry

Nejjednodušší filtr – košové síto nalezne uplatnění v aplikacích, kde je nutno odstranit hrubé nečistoty (> 50 um) a charakter nečistot a filtrované látky umožňuje ruční vyčištění nerezového filtračního síta. Dodáváme i zdvojené košové filtry v připadě, že je požadována kontinuální filtrace.

Filtrace v chemickém průmyslu

Navrženo tak, aby vyhovovalo vašim přísným požadavkům na zařízení.

Správně navržená a implementovaná filtrační zařízení jsou rozhodující pro ochranu vašich důležitých procesů. Proto si uděláme čas, abychom porozuměli vašim jedinečným aplikačním potřebám. Při využití více než tři desetiletí zkušeností, nejlepších technologií ve své třídě, dokážeme navrhnout řešení, které nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

Konzistence a kvalita

Naše výrobky a služby jsou navrženy tak, aby poskytovaly výrobcům chemikálií nejvyšší konzistenci a kvalitu.

Odstranění všech kontaminantů je nezbytné, aby se zabránilo jakémukoliv nákladnému přepracování a zlepšení výtěžnosti produktu.

cropped-logo-filtration-group-process-systems-all-white

O FILTRATION GROUP

Ve skupině Filtration Group naleznete filtrační technologie a zařízení pro filtraci kapalin i plynů, separaci olejové mlhy, či ropných produktů z vody. Dokážeme optimalizovat filtrační procesy v potravinářství, chemickém průmyslu, nebo ve strojírenství. Vzhledem k širokému portfoliu produktů vyráběnými v závodech Filtration Group dokážeme ve vybraných průmyslových odvětvích dodat téměř veškeré filtrační technologie včetně nezbytných náplní a spotřebního materiálu.

Více o nás…

Domluvme si konzultaci...

  captcha

  Podobné odvětví