Splňujeme nebo překračujeme normy Energetického institutu pro řešení filtrace v letectví

Facet - Filtrace v Aviatice

Splňte nejpřísnější požadavky na výkon a spolehlivost leteckého paliva. Využijte nejvyššího filtračního výkonu i v nejnáročnějších podmínkách a zvyšte bezpečnost provozu pomocí nejlepších filtračních řešení v letectví.

S více než 75 lety zkušeností  v zajištění kvality leteckého paliva poskytujeme nejpokrokovější a nákladově nejefektivnější technologie pro zajištění čistého suchého paliva bez kontaminace z rafinerie do letadla.

APLIKACE

 • TANKOVÁNÍ PALIVA
 • RAFINERIE
 • ÚLOŽIŠTĚ PALIV
 • VOJENSKÉ LETIŠTĚ

Výhody řešení pro filtraci letectví

Vše je navrženo pro splnění globálních standardů kvality

Naše filtrační nádoby a prvky jsou kvalifikovány podle nejnovějších standardů Energy Institute (EI) pro manipulaci s leteckým palivem. To zahrnuje požadavky na komerční i vojenskou filtraci paliva.

Navrženo pro vysoký výkon v každé aplikaci

Ať již se jedná o civilní letectví, nebo náročné vojenské podmínky, naši experti navrhli filtrační produkty, které  vždy poskytují nejvyšší výkon.

Udělali jsme si čas, abychom pochopili vaše jedinečné potřeby a poté vytvořili nejvhodnější řešení.

Snižte prostoje a dodržujte letový plán

Maximalizujte odstraňování kontaminantů, abyste ochránili a prodloužili životnost následných zařízení, což snižuje prostoje a zajišťuje dodržování přísných leteckých plánů.

Stačí jedna dodávka leteckého paliva, které je kontaminováno vodou a pevnými látkami, aby byl ohrožen celý terminál. Se správnými filtračními patronami k řádné filtraci kontaminantů zajistíte, že se bude používat pouze tryskové palivo nejvyšší kvality a zabráníte tak přerušení letištních tankovacích operací.

Filtration Group přináší cenově výhodná řešení pro filtraci v letectví podle vašich potřeb

Vyberte si ze široké škály civilních i vojenských řešení filtrace v letectví navržených pro vaše jedinečné potřeby:

 • Koalescery a odlučovače – Navrženy pro maximální koalescenci a odstranění velmi jemných pevných látek.
 • Filtry a odlučovače vody – umíme filtrovat pevné látky a oddělit vodu od tryskového paliva.
 • Filtrační Elementy – Chraňte systémy filtrace paliva a tryskového paliva odstraněním povrchově aktivních látek, barvy a přísad.
 • Tělesa filtrů – kompletní absorpční systém, který prodlužuje životnost elementů s odlučovačem vody.
 • Víceúčelová tělesa filtrů – Všestranné, kompaktní a lehká pouzdra pro použití jako mikrofiltry, odlučovače vody nebo monitorovací filtry v závislosti na nainstalovaných filtračních patronách.

Aplikace filtrace letectví, které můžeme vyřešit

Díky 75+ letým zkušenostem s inovativní filtrační technologií pro palivo v letectví navrhujeme řešení pro širokou škálu komerčních a vojenských leteckých aplikací.

Civilní letectví

Tankování paliva

Tankování a vyprazdňování komerčních, obecných a vojenských letadel vyžaduje nejvyšší úroveň služeb a závazek ke kvalitě, životnímu prostředí a prevenci provozních prostojů. Rychlé tankování letadel je zásadní pro celkový výkon letiště a jeho letový řád. Naši zákazníci se na nás spoléhají, protože zajišťujeme dodržování všech platných předpisů a předpisů na ochranu životního prostředí a zdraví a bezpečnosti všech zaměstnanců. Měříme náš výkon na včasnosti, kvalitě, bezpečnosti a přesnosti, aby naši partneři mohli řídit své podnikání pomocí bezpečných, efektivních a ekologických metodik.

Vojenský průmysl

Po celá desetiletí jsme poskytovali filtrační systémy a řešení pro extrémní prostředí. Americká armáda se na nás spoléhala, že poskytneme produkty, které fungují v nejnáročnějších aplikacích a provozních podmínkách a které splňují přísné vojenské předpisy.

Jakožto inovativní vůdci v našem oboru poskytují naše týmy odborníků řešení, která jsou navržena na míru, aby chránila sofistikovaná letecká zařízení. V závislosti na konkrétních požadavcích poskytujeme řešení s precizním, systematickým inženýrstvím s testováním kvality na místě, abychom zajistili, že každý zákazník obrany má vhodný systém pro jeho konkrétní potřeby.

Klíčové aplikace filtračních systémů  Facet :

 • Řešení sání vzduchu
 • Rozsáhlá rozmanitost filtračních materiálů
 • Systémy regulace výfukových plynů a emisí
 • Polovodičové procesy
 • Řešení na míru pro gravitační, ruční, vzduchové a elektrické aplikace
 • Vysoce výkonné palivové filtry v různých selektivitách
 • Odolné vůči rzi a povětrnostním vlivům

Aplikace při tankování a výměny paliva:

 • Řízení výdeje
 • Výměna paliva
 • Plnění a vyprazdňování všech letadel v plném rozsahu
 • Sledování diferenčního tlaku a kolísání teploty produktu
 • Přísné dodržování všech bezpečnostních, zdravotních a environmentálních předpisů

Úložiště paliv

Naši zákazníci, také označovaní jako úložiště paliv nebo terminály, spoléhají na naše inovativní filtrační řešení, aby vyřešili nejproblematičtější problémy s korozí. Spolupracujeme s týmy zařízení, které ukládají suroviny, jako je ropa, po celá desetiletí a chápeme křehký ekosystém potřebný k řádnému skladování chemikálií  a paliv. Kromě koroze mohou být požáry zasaženy také nádrže nebo skladiště používané pro skladování tekutých petrochemikálií před jejich odesláním konečným spotřebitelům a maloobchodním zařízením. Nezbytná je řádná ochrana se spolehlivými filtračními komponenty. Filtration Group je nejrychleji rostoucí filtrační organizace na světě. Naše týmy odborníků mají znalosti a zdroje, které vyhovují vašim potřebám.

Nabízené produkty

Splňujeme nebo překračujeme normy Energetického institutu pro řešení filtrace v letectví!

POUŽÍVANÉ PRODUKTY

Svíčkové filtry – industrial

Tělesa filtrů model AFM jsou průmyslové pouzdra filtrů z nerezové oceli. Tento model je střední velikosti a vyhovují různým průtokům v závislosti na instalovaných elementech obvykle do 24 m3/h. Tělesa AFK jsou ekonomickým řešením pro všechny průmyslové filtrace kapaliny a plynu, dle které odpovídají PED 97/23 / EC, kategorii II/III. Typ AFK 72/136 je průmyslové pouzdro filtru pro vyšší průtoky (cca do 136 m3/h)z nerezové oceli. Tento model je v souladu s PED 97/23 / EC kategorie III event IV.

Rukávové Filtry (sáčkové filtry)

Pro velké množství filtračních aplikací jsou rukávové filtry jednoduché, snadno použitelné a úsporné. Filtration Group dodává širokou škálu filtračních rukávů (sáčků) a pouzder na filtry. Tělsesa filtrů AFB, AFH, AFN, AFZ jsou k dispozici pro filtrační sáčky velikosti 1 (průměr 178, délka 432 mm) a velikosti 2 (průměr 178 m, délka 787 mm) a jsou vyrobeny z nerezové oceli ais 316 event AISI 304.

ProGuard Filter

Proguard filtr je automatický filtr se zpětným proplachem filtračních elementů. Uplatnění nalézá především v petrochemickém průmyslu při filtraci ropy, či při odstraNění katalyzátorů v refineriích

Košové filtry a automatické filtry

Nejjednodušší filtr – košové síto nalezne uplatnění v aplikacích, kde je nutno odstranit hrubé nečistoty (> 50 um) a charakter nečistot a filtrované látky umožňuje ruční vyčištění nerezového filtračního síta. Dodáváme i zdvojené košové filtry v připadě, že je požadována kontinuální filtrace.

Filtrace v letectví

Výzvy

Aviatika čelí různým problémům s filtrací i byrokratickými překážkami. Mohou zahrnovat technikcké výzvy zchemikálií, olejů, benzinu, a zároveň i nutné dodržování standardů a certifikací – To vše splňujeme .

Zkušenosti

Díky 75+ letým zkušenostem s inovativní filtrační technologií pro palivo v letectví navrhujeme řešení pro širokou škálu komerčních a vojenských leteckých aplikací.

Konzistence a kvalita

Ať již se jedná o civilní letectví, nebo náročné vojenské podmínky, naši experti navrhli filtrační produkty, které  vždy poskytují nejvyšší výkon.

Udělali jsme si čas, abychom pochopili vaše jedinečné potřeby a poté vytvořili nejvhodnější řešení

cropped-logo-filtration-group-process-systems-all-white

O FILTRATION GROUP

Ve skupině Filtration Group naleznete filtrační technologie a zařízení pro filtraci kapalin i plynů, separaci olejové mlhy, či ropných produktů z vody. Dokážeme optimalizovat filtrační procesy v potravinářství, chemickém průmyslu, nebo ve strojírenství. Vzhledem k širokému portfoliu produktů vyráběnými v závodech Filtration Group dokážeme ve vybraných průmyslových odvětvích dodat téměř veškeré filtrační technologie včetně nezbytných náplní a spotřebního materiálu.

Více o nás…

Domluvme si konzultaci...

  captcha

  Podobné odvětví