Zobrazuji všechny 4 výsledky

Show sidebar

Automatické filtry pro filtraci kapalin se zpětným proplachem

Pro kontinuální filtraci, kdy není možné z procesních důvodů odstavovat filtr z procesu je vhodný automatický filtr s čištěním síta pomocí zpětného proplachu. Ke zpětnému proplachu může být využita již přefiltrovaná kapalina, případně se může použít externí prací kapalina (např v případě nízkotlakých aplikací).

Filtry na mořskou vodu

Filtr mořské vody je zpětný proplachovací filtr pro odstraňování pevných kontaminantů z mořské vody. Odfiltrovaníé nečistoty se automaticky vypouštějí bez přerušení filtračního procesu. Robustní konstrukce tohoto filtru zajišťuje vysokou funkční spolehlivost a minimální provozní náklady. Uplatnění nalézá především na ropných plošinách, kde dostatek čisté chladící vody je naprostou nezbytností.

Košové filtry a automatické filtry

Nejjednodušší filtr – košové síto nalezne uplatnění v aplikacích, kde je nutno odstranit hrubé nečistoty (> 50 um) a charakter nečistot a filtrované látky umožňuje ruční vyčištění nerezového filtračního síta. Dodáváme i zdvojené košové filtry v připadě, že je požadována kontinuální filtrace.