Kdo jsme

O FILTRATION GROUP

Ve společnosti Filtration Group víme, že nejpokročilejší řešení nezůstávají nejdokonalejší. To je důvod, proč naši inženýři a inovační týmy neustále pracují na tom, co bude dál. Jsme odhodláni poskytnout našim zákazníkům nejlepší řešení, která jsou k dispozici v oblasti technologických procesů čištění kapalin i ovzduší.

Ve skupině Filtration Group naleznete filtrační technologie a zařízení pro filtraci kapalin i plynů, separaci olejové mlhy, či ropných produktů z vody. Dokážeme optimalizovat filtrační procesy v potravinářství, chemickém průmyslu, nebo ve strojírenství. Vzhledem k širokému portfoliu produktů vyráběnými v závodech Filtration Group dokážeme ve vybraných průmyslových odvětvích dodat téměř veškeré filtrační technologie včetně nezbytných náplní a spotřebního materiálu.

 

Naše výrobní závody naleznete na pěti kontinentech, ale náš tým odborníků, kteří Vám pomohou s řešením filtračních úkolů je Vám vždy k dispozici

Náš příběh

HISTORIE SPOLEČNOSTI

Založení Amafilter Alkmaar

v 30. letech pan L. Benjamins založil společnost v Nizozemí, která prodávala filtrační spotřební materiál a součásti. Po druhé světové válce pan Benjamins a jeho syn začali importovat a později vyrábět “Niagarafilters” pod názvem Amsterdamse Machine-en Apparatenfabriek (Amafilter).

1930S

Založení společnosti v ČR: Amafilter spol. s.r.o.

Naše společnost byla založena v roce 1991, jako dceřinná společnost firmy Amafilter Alkmaar (NL)
Prvním sídlem společnosti byly Marčovice, později firma přesídlila do Strakonic.

1992

Vznik Amafilter Group

Sloučení firmy Amafilter a LFC Lochem byl položen základ společnosti Amafilter Group,

2004

MAHLE FILTRATION Systems

Společnost Amafilter group se stala součástí filtrační divize firmy MAHLE a pod názvem Mahle Industrial filtration s.r.o. později MAHLE Filter Systems s.r.o. rozšířila svoje aktivity především ve strojírenství. Portfolio filtračních zařízení bylo významně zvětšeno např. o filtry na chladící emulze, hydraulické systémy a filtry na vzdušniny.

2008

Spojení s FILTRATION GROUP

V roce 2016 společnost Filtration Group dokončila akvizici průmyslové filtrační činnosti firmy MAHLE GmbH, která dodává průmyslovou filtraci, filtrační proces, hydrauliku a separátory a filtry na vzdušniny.

Tato akvizice dává zákazníkům větší volbu a flexibilitu v tom, jak využívají filtraci k tomu, aby jejich prostředí bylo čistější, bezpečnější a produktivnější.

2016

náš tým

Kontakty

Miroslav Šafránek

jednatel

Email: miroslav.safranek@filtrationgroup.cz

Hanka Pavlíčková

zákaznická podpora

Email: hanka.pavlickova@filtrationgroup.com

Ing. Jana Opatrná

účetnictví

Email: jana.opatrna@filtrationgroup.com