Zobrazen 1. – 12. z 17 výsledků

Show sidebar

Automatické filtry pro filtraci kapalin se zpětným proplachem

Pro kontinuální filtraci, kdy není možné z procesních důvodů odstavovat filtr z procesu je vhodný automatický filtr s čištěním síta pomocí zpětného proplachu. Ke zpětnému proplachu může být využita již přefiltrovaná kapalina, případně se může použít externí prací kapalina (např v případě nízkotlakých aplikací).

Filtrační panely Trumpf

Compact Filter Elements (CFE) vyráběné společností  Filtration Group jsou nedílnou součástí zařízení na dělení materiálu laserem a filtrů určených pro filtraci zplodin při svařování.

Filtrační panely jsou testovány dle DIN EN 1822 H13 a jsou určeny pro filtraci zplodin při dělení materiálu laserem a svařování. Panely jsou dodávány ze skladu Filtration Group s.r.o. ve Strakonicích

Filtrační patrony

Filtration Group je výrobcem cylindrických i kónických filtračních patron. Dodáváme filtrační elementy pro ostatní výrobce vzduchových filtrů (OEM) i pro konečné uživatele.

Filtrační rouna

Filtrační materiál (Filtrační rouna) dodávaná v rolích o šířce do 2000 mm a délce návinu do 500 m, v závislosti na tloušťce materiálu a přání zákazníka. Určeno pro filtraci chladících kapalin a emulzí pro obráběcí operace, např soustružení, frézování, broušení či honování. Široký výběr materiálu, např viskóza, polyester, polypropylen s měrnou hmotností od 20 g/m2 do 300 g/m2.

Filtry pro chladící kapaliny (dvojité – přepínatelné)

Pro kontinuální filtraci chladících emulzí jsou s oblibou využívány dvojité – přepínatelné filtry. Při dosažení maximální dovolené tlakové ztráty, která signalizuje zanesený filtrační element přepne obsluha filtraci na tzv. čistou větev a získá tak dostatek času k vyčištění/výměně zaneseného filtračního elementu. Vyšším stupněm kontinuální filtrace je použití automatického filtru, který je zcela bezobslužný. Více v sekci automatické filtry

Filtry pro hydraulické systémy

Životnost a spolehlivost hydraulických systémů závisí především na udržované čistotě provozní náplně – hydraulického oleje. Proto je nutné používat filtry k zamezení vniku nečistot do systému ( např nalévací otvory s filtrem, dýchací filtry zamezující kontaminaci okruhu nečistotami z ovzduší) a účinně odstraňovat nečistoty, které se do systému dostávají např mechanickým opotřebením pohyblivých dílů, či korozí – např sací filtry, tlakové filtry, či filtry na zpětné větvi hydraulického okruhu.

Rámečkové filtry

Filtry na odstranění mechanických nečistot ze vzdušnin, včetně možnosti provedení pro vysoké teploty až do 300°C

separátory olejové mlhy

Vysoce výkonné zařízení pro oddělování chladicích maziv z odtahového vzduchu stroje v průmyslových obráběcích a tvářecích procesech – např. v moderních obráběcích strojích – chladicí maziva se používají pod vysokým tlakem. To generuje více aerosolů do okolního vzduchu. Aby se zabránilo překročení přípustných limitů aerosolů, musí být chladicí mazací mlha nepřetržitě odstraňována z pracovního prostoru stroje a vyčištěna. Zařízení ASL účinně chrání pracovníky, zařízení a výrobní zařízení před chladícími mazacími aerosoly a zvyšuje jejich produktivitu.