Filtrační rukávy

Filtrační rukávy a filtrační sáčky řad amaFlow  a High flow přímo od tradičního výrobce (amaFlow původně vyvinuté výrobcem Amafilter). Různé hodnoty mikronů a široký výběr materiálů nabízí široká řešení.

Filtrační rukáv je v podstatě jednoduchý tlakový filtr s velkou variabilitou filtrační schopnosti pro všeobecné použití. Nabízí se tak v mnoha variantách. Více informací naleznete zde:

Dostupné Varianty:

  1. Monofilní i multifilní
  2. – Především z polyesteru, polypropyloenu, ale i dalších materiálů jako nylon, PTFE, PPS a Nomex®
  3. U některých typů možnost prodloužené životnosti

amaFlow Monofilament

Filtrační sáčky z tkaniny amaFlow se používají především tam, kde je vyžadována separace částic o dané velikosti (sítování). Přesně tkaný materiál je vhodný i pro pro odstraňování vláken a vede k velmi konzistentní kvalitě filtrátu.

Vnitřní průtok udržuje kontaminanty uzavřené v sáčku. Sáčky jsou bez silikonu a jsou vyráběny v prostředí bez silikonu. Materiály používané pro amAFlow NMO odpovídají evropské směrnici 2002/72/ES pro plastové materiály a předměty určené pro styk s potravinami (potraviny a nápoje).

Sáčky AmaFlow monofilament jsou standardně dodávány z nylonu, polyesteru nebo polypropylenu s mnoha různými hodnotami mikronů. Další materiály, jako je PTFE, jsou k dispozici na vyžádání. Filtrační pytlíky AmaFlow jsou utěsněny těsněním Snap-Collar, které je buď z uhlíkové oceli, nerezové oceli nebo polypropylenu, nebo s plastovou těsnicí přírubou. Pro otevřené systémy (používané mimo pouzdro filtru) lze filtrační sáčky dodat i bez kroužku (tedy bez integrovaného upevňovacího prostředku) nebo pouze s tažným kroužkem.

 

Filtrační rukávy s prodlouženou životností

Filtrační rukávy amaFlow XL s prodlouženou životností jsou vybaveny několika vrstvami filtračního materiálu a vykazují zlepšené filtrační vlastnosti a prodloužená životnost, která je způsobená zvýšenou hloubkovou konstrukcí ze selktivně  odstupňované vpichované plsti.

amaFlow PEXL a POXL jsou vyrobeny z tlustšího materiálu (polyester nebo polypropylen). Kontaminující látka se postupně odstraňuje z kapaliny přes odstupňovanou strukturu filtračního média. Sáčky se rychle a snadno vyměňují.

Průtok filtrovaného média zevnitř ven  udržuje kontaminanty uvnitř vaku.

Všechny výrobky amaFlow XL s prodlouženou životností jsou standardně upravené na vnější straně. To dále minimalizujepřípadné uvolňování vláken z jehlového filtračního média.

Dokážem zajistit různou průchodnost filtrem. Selektivita našich filtrů se pobyhuje od 0,5 µm do 800 µm.

 

Příklady aplikací:

  • Pračky – první stupeň
  • Vstupní voda – ochrana agregátů
  • Řezné emulze – (do 15 barg)
  • Chladící okruhy strojů

Výhody našeho řešení:

  •  Jednoduchá a komfortní obsluha
  • Velká filtrační plocha
  • Nízké provozní náklady

Zobrazuji všech 8 výsledků

Show sidebar

amaFlow High Efficiency

Filtrační svíčky s vysokou účinností mají definovanou tzv. absolutní účinnost (tj. účinnost vyšší než 99%). Typy filtračních sáčků s vysokou účinností amaFlow se používají hlavně pro náročné aplikace.

amaFlow multifilament

Alternativa k monofilním filtračním sáčkům, ale není tak přesná. Sáčky multifilamenty AmaFlow jsou k dispozici v nylonu nebo polyesteru s mnoha různými hodnotami mikronů.

amaFlow needle felt

Používají se hlavně jako hloubkové filtry. AmaFlow vpichované plstěné sáčky jsou standardně vyráběny z polyesteru,případně z polypropylenu, v selektivitě od 1 do 200 mikronů. Další materiály jako nylon, PTFE, PPS a Nomex® jsou k dispozici na vyžádání.

amaFlow Pleated Bag

AmaFlow Pleated bag má výrazně zvýšenou kapacitu pro ukládání nečistot (cca 5x), což vede k delší životnosti filtru. Filtrační sáček má několik vrstev s různou selektivitou a navíc je vnitřní filtrační plocha opatřena skládaným materiálem pro výrazné zvýšení plochy a záchytné kapacity. Proto se filtrační sáčky amaFlow Pleated Bag vyznačují delší životností ve srovnání se všemi jinými typy filtračních sáčků.

amaFlow XL (Extended Life)

AmaFlow filtrační sáčky ve vícevrstvém provedení, které vede k prodloužené životnosti filtračních sáčků jsou standardně k dispozici v polyesteru nebo polypropylenu s mnoha různými hodnotami mikronů. Mají zlepšené filtrační vlastnosti a prodlouženou životnost kvůli zvýšenému efektu hloubkové filtrace.

amaFlow, Adsorptive

Filtrační sáčky amaFlow SPAR jsou určeny speciálně pro aplikace, kde je vyžadována absorpce ropných produktů z vody. Absorpční filtrační sáčky AmaFlow jsou k dispozici naplněné polypropylenovými mikrovlákny (k odstranění minerálních olejů) nebo jako prázdný vak (se zipem pro plnění, například s aktivním uhlím).

amaFlow, monofilament

Používají se hlavně jako hrubé filtry. Sáčky AmaFlow monofilament jsou standardně dodávány z nylonu, polyesteru nebo polypropylenu s mnoha různými hodnotami mikronů. Ostatní materiály (PTFE) jsou k dispozici na vyžádání.

High Flow

Filtrační elementy o vysokém výkonu určené pro instalaci do těles rukávových (sáčkových) filtrů. Vysoký výkon instalovaný v malém objemu poskytuje vysoký komfort obsluhy (méně častá výměna), případně zaručuje vyšší efektivitu filtrace ve srovnání s klasickými sáčkovými filtry. Obvykle 5x větší filtrační plocha ve srovnání s filtračními sáčky a možnost absolutní filtrace v selektivitě od 1 do 100 um. Filtrační přepážka z polypropylenu, případně ze skleněného mikrovlákna. Rozměrově kompatibilní s typem Marksman, Mad-Max apod.