Filtrační svíčky

Vlastnosti  a konstrukce filtračních svíček

Obecné použití filtračních svíček (také známé jako filtrační patrony nebo filtrační elementy) spočívá v zachycování částic uvnitř svíčky.

Ať už se jedná o hloubkovou filtraci, či povrchovou filtraci oboje mají za cíl eliminovat nežádoucí částice a odstranit, či snížit organické složky, příchuť nebo zápach.

Konstrukce filtrační svíčky (filtrační patrony) se může lišit. Některé vinuté filtrační svíčky mají kovové, či plastové jádro. Kolem tohoto jádra jsou ovinuty různá filtrační media, např:  polypropylen, bělená bavlna, skleněné mikrovlákno nebo polyesterová vlákna impregnovaná fenolickou pryskyřicí. Ovšem svíčka může být i samonosná, tj. bez jádra, případně může obsahovat náplň s granulovaného aktivního uhlí.

Využití filtračních svíček

Využití se nachází především v potravinářství, ale při filtraci barev a laků, farmacii, či mikroelektronice.

Naše filtrační média vykazují vysokou variabilitu, jak co se týká různé selektivity, tak i možné použití různých materiálů a různá velikost a životnost jednotlivých Filtračních patron.

Pro více podrobností si prohlédněte jednotlivé typy nebo nás rovnou kontaktujte.

 

Naše produkty:

Zobrazen 1. – 12. z 14 výsledků

Show sidebar

Filtrační svíčky s vysokým průtokem (High Flow)

Vícevrstvá filtrační média  poskytují skutečnou hloubkovou filtraci pro vysoce efektivní odstraňování částic o nízkých mikronových hodnotách. Skládaný design s větším průměrem nabízí extrémně velkou plochu povrchu, což umožňuje vynikající zatížení při vysokých průtocích na jeden element (patronu).

Hydrofilní polysulfon

Filtrační média z hydrofilní polysulfonové membrány s vysokou čistotou nabízí díky své vysoce asymetrické struktuře pórů výjimečně vysoký průtok a záchytnou kapacitu.

Hydrofobní polysulfon řady PSH

Vysoce asymetrická struktura pórů membrány poskytuje vysoký průtok při nízké tlakové ztrátě. Vyrobeno z vysoce čistého polypropylenového hardwaru a nosných vrstev

Nylon 6,6

Vysoce čistá Nylonová membrána a plus + nylonová membránová filtrační média poskytují vynikající retenci částic a čistotu pro různé aplikace. Membrána Nylon 6,6 úspěšně fungovala v průběhu mnoha desetiletí, čímž se stala doslova legendou.

Polyethersulfonová membránová filtrační média

Vysoce retenční médium nabízí vynikající průtok a nízkou vazbu na proteiny. Přirozeně hydrofilní membrána se snadno smočí, aby se umožnilo maximální využití celého povrchu.