PRŮMYSLOVÁ FILTRACE VZDUCHU

Filtration Group (dřívější název společnosti MAHLE Industrial Filtration) se specializuje na průmyslovou filtraci vzduchu a separaci prachových částic. Naše filtry mají využití v nejrůznějších procesech:

TYPICKÉ APLIKACE

 • Dělení materiálu laserem a plasmou,
 • svařování
 • tryskání
 • práškové či mokré lakování

Ochrana zaměstnanců i zařízení

Problém v praxi

Cladicí maziva mísitelná s vodou jsou náchylná k napadení mikroorganismy, které vedou k tvorbě pěny a silnému zápachu a ty se tak musí pravidelnš odstavovat a čistit.

Nutnost aplikace biocidních a fungicidních chemikálií k prodloužení životnosti chladicích maziv

K čistění se užívají agresivní biocidní chemikálie vyžadující školení obsluhy a náročnou evidenci. Obsluhu pak nelze uchránit  zápachu, výparům, postříkání a podobně

FG-panely-600x726

Domluvme si konzultaci...

PŘÍKLADY APLIKACÍ

• filtrace zplodin a kouře při dělení materiálu plazmou a laserem
• filtry pro pálící stroje

Příprava materiálu před povrchovou úpravou:

 • Tryskání
 • pískování
 • filtrace zplodin a kouře při svařování
 • filtry procesní a chladící vody
 • filtry pro průmyslové pračky a myčky
 • mokré lakování
 • práškové lakování
 • filtry pro vypalovací pece

Filtry pro olejové mlhy

Prozkoumejte produkty, které užíváme v problematice filtrace vzduchu a prachu

Doporučené produkty

Hygroskopický filtr

Dýchací filtr Filtration Group jsou určeny pro ochranu olejových náplní strojů, pro hydraulické systémy, kontejnery a zásobníky oleje, transformátory a převodovky.

separátory olejové mlhy

Vysoce výkonné zařízení pro oddělování chladicích maziv z odtahového vzduchu stroje v průmyslových obráběcích a tvářecích procesech – např. v moderních obráběcích strojích – chladicí maziva se používají pod vysokým tlakem. To generuje více aerosolů do okolního vzduchu. Aby se zabránilo překročení přípustných limitů aerosolů, musí být chladicí mazací mlha nepřetržitě odstraňována z pracovního prostoru stroje a vyčištěna. Zařízení ASL účinně chrání pracovníky, zařízení a výrobní zařízení před chladícími mazacími aerosoly a zvyšuje jejich produktivitu.

Filtrační panely Trumpf

Compact Filter Elements (CFE) vyráběné společností  Filtration Group jsou nedílnou součástí zařízení na dělení materiálu laserem a filtrů určených pro filtraci zplodin při svařování.

Filtrační panely jsou testovány dle DIN EN 1822 H13 a jsou určeny pro filtraci zplodin při dělení materiálu laserem a svařování. Panely jsou dodávány ze skladu Filtration Group s.r.o. ve Strakonicích

SBĚRAČ PRACHU SFK

Filtrační jednotky typ SFK je vyráběn pro výkony od 1000 m2/h do 32000 m3/h. Je konstruován pro cylindrické i konické filtrační elementy, Čištění elementů (patron) je prováděno zpětným pulsem tlakového vzduchu (jet puls) případně u náročnějších aplikací pomocí rotačních křídel, které při spuštěném čištění přivádí stlačený vzduch dovnitř patron a každý jednotlivý sklad filtrační patrony čistí proudem vzduchu. Zásadní vliv na spolehlivost čištění filtračních patron má čistění vždy pouze jedné patrony v daném čase. To zaručuje rovnoměrné čištění každé patrony v celé její délce.

Sběrač prachu SFR

Pro speciální aplikace v potravinářství, případně pro aplikace s velmi abrazivním prachem, je výhodné používat cylindrické konstrukce filtrů, které lze snadněji čistit a lze využít i cyklónového efektu pro odloučení hrubých nečistot, případně zamezit mechanickému poškození elementů abrazivním prachem.

Zavolejte nám

Podobné odvětví