FILTRACE VE AUTOMOTIVE

FILTRATION GROUP  je Váš partner při zajištění čistoty ovzduší ve výrobních halách i čistoty procesních médií – např. řezných emulzí, hydraulických okruhů, kataforetických lázní, či chladících vod.

FILTRACE VZDUCHU

Moderní výrobní procesy vyžadují minimální kontaminaci ovzduší ve výrobních halách prachovými částicemi, případně aerosolem vznikajících z řezných emulzí při obrábění nejenom z důvodu  ochrany zdraví pracovníků, ale i z důvodů procesních – např při finálních povrchových úpravách.

Filtration Group nabízí řešení pro odstranění aerosolu z ovzduší (tzv. olejové mlhy) i pro odstranění prachu  a dýmů vznikajících při suchém broušení, svařování, či dělení materiálu plazmou nebo laserem.

FILTRACE PROCESNÍCH MEDIÍ

Procesní média, mezi které můžeme zahrnout především chaldící a řezné emulze při obrábění, náplně hydraulických okruhů, oplachovací kapaliny v průmyslových myčkách (parts cleaning) a chladící vodu vyžadují vysokou čistotu především z hlediska přítomnosti mechanických nečistot.

Nároky na čistotu provozních kapalin mnohdy překračují běžné standardy uplatňované např.  v potravinářském průmyslu.

Proto je důležité používat filtrační elementy například v průmyslových myčkách, či při filtraci chladících kapalin té nejvyšší kvality, které zaručí nejenom požadovanou čistotu kapain, ale zajistí i dlouhodobou stabilitu výrobních procesů a tím šetří nemalé náklady na údržbu strojního vybavení a zamezuje vysokým nákladům z důvodu výpadku, či  nestability produkce

PŘÍKLADY APLIKACÍ

• filtrace zplodin a kouře při dělení materiálu plazmou a laserem
• filtry pro pálící strojeFiltration Group dodává filtrační panely do filtračních jednotek Handte, Keller, vodní a vzduchové filtry, které jsou součástí 2D a 3D pálících strojů TRUMPF

 

Trumpf označení: 0380757 – filtrační panely, odsávací jednotky Handte MF-L 2000 (6 ks filtračních panelů), MF-L 2500 (7 ks filtračních panelů), MF-L 3000 (8 ks filtračních panelů)

PTF24 60.1 1043 G HE BV GFK MO

kompaktní filtrační panel, typ: 60.01, PTF24

délka: 1043 mm, 64 skladů, hloubka skladů: cca 24 mm

konstrukce panelu z tvrdého PU, těsnění: Ø 10 mm

včetně kovového uchycovacího profilu

 

Trumpf označení: 0345064 – filtrační panely, odsávací jednotky Handte MF-L 25/5/1 (5 ks filtračních panelů), MF-L 30/6/1 (6 ks filtračních panelů), MF-L 40/8/1 (8 ks filtračních panelů), MF-L 50/10/1 (10 ks filtračních panelů)

PTF24 18.0 1050 G HE BV GFK MO

kompaktní filtrační panel, typ: 18.0, PTF24

délka: 1050 mm, 52 skladů, hloubka skladů: cca 24 mm

konstrukce panelu z tvrdého PU, těsnění: Ø 10 mm

Madison boční profily (patentovaná technologie)

 

 

 

Trumpf označení: 0139809 – filtrační panely, odsávací jednotka Handte MF 17/8/1 (8 ks filtračních panelů)

PTF24 8.1 600 V2A HE BV GFK MO

kompaktní filtrační panel, typ: 8.1, PTF24

délka: 600 mm, 60 skladů, hloubka skladů: cca 16 mm

konstrukce panelu z tvrdého PU, těsnění: Ø 10 mm

boční profily z nerezové oceli

 

 

 

Trumpf označení: 0342682 (náhrada obj. čísla 0146122)

filtrační panely, odsávací jednotka Keller VARIO 1.5 T (6 ks filtračních panelů)

PTF24 39.18 950 G HE LBU KLA GFK DR

kompaktní filtrační panel, typ: 39.18, PTF24

délka: 950 mm, 67 skladů, hloubka skladů: cca 24 mm

konstrukce panelu z tvrdého polyuretanu, těsnění

Madison boční profily (patent)

 

 

 

 

Trumpf označení: 0146152 – vodní filtr CLEAL CP FILTER (CP-10)

GPB10-9.75

materiál: polyolefin, 10 µm

délka: 24,8 cm; vnější Ø: 6,6 cm; vnitřní Ø: 2,8 cm

balení: 12 ks (odběr možný po celých baleních)

 

 

Trumpf označení: 0343298  – filtrační rohož pro agregát chlazení

POLY80 G2/2000/40M/008 MM

šíře: 2000 mm

návin: 40 m

tloušťka: 8 mm

nutno nastřihat na odpovídající rozměr

Příprava materiálu před povrchovou úpravou:

 • Tryskání
 • pískování
 • filtrace zplodin a kouře při svařování
 • filtry procesní a chladící vody
 • filtry pro průmyslové pračky a myčky
 • mokré lakování
 • práškové lakování
 • filtry pro vypalovací pece
 • filtrace hydraulických okruhů
 • filtrace řezných emulzí
 • boční filtrace a mobilní filtrační jednotky
 •  filtry olejové mlhy
 • filtry pro vzduchotechniku
 • odstranění vody z oleje
 • • filtry Cerafil pro vysoké teploty do 900°C
  • filtry procesní a chladící vody
  • filtrace zplodin a kouře
Prozkoumejte produkty, které užíváme v problematice filtrace ve strojírenství

POUŽÍVANÉ PRODUKTY

Vysokotlaké filtry pro hydraulické systémy a chladící emulze

Především při používání nástrojů s vnitřním chlazením je obvykle vyžadována chladící emulze o vysoké čistotě, aby nedošlo k zanesení chladících kanálků v nástroji, která je vháněna do nástroje pod vysokým tlakem a slouží tak zároveň k vyplachování nečistot z obráběného výrobku.

Svíčkové filtry – industrial

Tělesa filtrů model AFM jsou průmyslové pouzdra filtrů z nerezové oceli. Tento model je střední velikosti a vyhovují různým průtokům v závislosti na instalovaných elementech obvykle do 24 m3/h. Tělesa AFK jsou ekonomickým řešením pro všechny průmyslové filtrace kapaliny a plynu, dle které odpovídají PED 97/23 / EC, kategorii II/III. Typ AFK 72/136 je průmyslové pouzdro filtru pro vyšší průtoky (cca do 136 m3/h)z nerezové oceli. Tento model je v souladu s PED 97/23 / EC kategorie III event IV.

Spin-on filtry

Tzv. Spin on filtry jsou velmi využívané pro svoji jednoduchost při výměně. Jednoznačně zamezují možnost lidské chyby např opomenutí instalace filtrační vložky do tělesa filtru. Filtration Group vyrábí Spin-on filtry v selektivitě od 25um do 2 um a pro výkony do 160 l/min (při viskozitě 33mm2/s)

separátory olejové mlhy

Vysoce výkonné zařízení pro oddělování chladicích maziv z odtahového vzduchu stroje v průmyslových obráběcích a tvářecích procesech – např. v moderních obráběcích strojích – chladicí maziva se používají pod vysokým tlakem. To generuje více aerosolů do okolního vzduchu. Aby se zabránilo překročení přípustných limitů aerosolů, musí být chladicí mazací mlha nepřetržitě odstraňována z pracovního prostoru stroje a vyčištěna. Zařízení ASL účinně chrání pracovníky, zařízení a výrobní zařízení před chladícími mazacími aerosoly a zvyšuje jejich produktivitu.

Rukávové (sáčkové) filtry pro vysoké výkony

Rukávové filtry pro vyšší výkony ( nad 30 m3/h) lze dodat i v provedení „multibag“ které obsahuje v jednom tělese filtru více filtrtačních rukávů (až 12) . Celkový výkon je možný do 250 m3/h při rozměrech připojovacího potrubí DN 300. Filtry jsou vyrobeny z oceli 304, event 316.

Rámečkové filtry

Filtry na odstranění mechanických nečistot ze vzdušnin, včetně možnosti provedení pro vysoké teploty až do 300°C

Filtry pro hydraulické systémy

Životnost a spolehlivost hydraulických systémů závisí především na udržované čistotě provozní náplně – hydraulického oleje. Proto je nutné používat filtry k zamezení vniku nečistot do systému ( např nalévací otvory s filtrem, dýchací filtry zamezující kontaminaci okruhu nečistotami z ovzduší) a účinně odstraňovat nečistoty, které se do systému dostávají např mechanickým opotřebením pohyblivých dílů, či korozí – např sací filtry, tlakové filtry, či filtry na zpětné větvi hydraulického okruhu.

Filtry pro chladící kapaliny (dvojité – přepínatelné)

Pro kontinuální filtraci chladících emulzí jsou s oblibou využívány dvojité – přepínatelné filtry. Při dosažení maximální dovolené tlakové ztráty, která signalizuje zanesený filtrační element přepne obsluha filtraci na tzv. čistou větev a získá tak dostatek času k vyčištění/výměně zaneseného filtračního elementu. Vyšším stupněm kontinuální filtrace je použití automatického filtru, který je zcela bezobslužný. Více v sekci automatické filtry

Filtrační rouna

Filtrační materiál (Filtrační rouna) dodávaná v rolích o šířce do 2000 mm a délce návinu do 500 m, v závislosti na tloušťce materiálu a přání zákazníka. Určeno pro filtraci chladících kapalin a emulzí pro obráběcí operace, např soustružení, frézování, broušení či honování. Široký výběr materiálu, např viskóza, polyester, polypropylen s měrnou hmotností od 20 g/m2 do 300 g/m2.

Zavolejte nám

Filtrace ve strojírenství

FILTRATION GROUP  nabízí širokou škálu vynikajících a efektivních produktů pro filtraci kapalin, olejů a emulzí užívaných v různých odvětví strojírenství. .

Naše systémy jsou vysoce spolehlivé a vyžadují velmi malou údržbu.

Všechny systémy mohou být vyráběny a namontovány v souladu s britskými normami, ASME U-stamp a TRCU. Naše systémy jsou v podstatě vhodné pro ATEX prostředí a mohou být rozšířeny s dalšími bezpečnostními opatřeními.

cropped-logo-filtration-group-process-systems-all-white

O FILTRATION GROUP

Ve skupině Filtration Group naleznete filtrační technologie a zařízení pro filtraci kapalin i plynů, separaci olejové mlhy, či ropných produktů z vody. Dokážeme optimalizovat filtrační procesy v potravinářství, chemickém průmyslu, nebo ve strojírenství. Vzhledem k širokému portfoliu produktů vyráběnými v závodech Filtration Group dokážeme ve vybraných průmyslových odvětvích dodat téměř veškeré filtrační technologie včetně nezbytných náplní a spotřebního materiálu.

Více o nás…

Domluvme si konzultaci...

  captcha

  Podobné odvětví